Naturvernområder (oversikt)

Se også artikkelen Naturvernområder.

Vernede områder i Bergen (per 2009)

Område/StedStatusVerneinteresseAreal (daa)Verneår
Bergen kommunes fjellstrekningerDYZoologi1946
FjøsangerLVOBotanikk801986
FjøsangerNMGeologi331986
HisdalenNRBarskog26111999
KalandsvikaNRVåtmark1571995
KråmyraneNRMyr4601983
NesvikaNRVåtmark1201995
RambjøraLVOEdelløvskog3101981
ReppadalenNRMyr4001983
SeløyskjeraNRSjøfugl211987
DY = dyrelivsfredning, LVO = landskapsvernområde, NM = naturminne, NR = naturreservat

Fredede trær

Område/StedStatusVerneinteresseAreal (daa)Verneår
GrønnegrendNMEik1967
NylundsveienNMJapansk sedertre1964
Rieber-Mohns vegNMLindeallé1961
StamerbakkenNMEik1947
DY = dyrelivsfredning, LVO = landskapsvernområde, NM = naturminne, NR = naturreservat

Informasjon

Bestillingsskjema skal benyttes for henvendelser til Bergen Byarkiv, der det gjelder:
  • Bestillinger
  • Generelle spørsmål
  • Digitalisering
  • Annet

Tilbakemeldingsskjema skal benyttes hvis du:
  • Har tilbakemeldinger til en artikkel

Bestillinger eller andre henvendelser

For å bestille en tjeneste eller tilgang til arkiver, bruk eksternt skjema:

Bestillingsskjema hos Bergen byarkiv

Tilbakemelding / kommentar til artikkel

NB! Dette skjemaet er laget for tilbakemelding på selve artikkelen, ikke for bestillinger av arkivsaker, digitaliseringer eller innsyn.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.