Hurtigruteskip (oversikt)

Oversikt over Hurtigruteskip som seilier i 2009. Se også artikkelen Hurtigruten.

Hurtigruteskip som seiler i 2009

SkipByggeårAntall Passasjerer
MS Lofoten1964400
MS Kong Harald1993691
MS Nordlys1994691
MS Nordkapp1996691
MS Richard With1993691
MS Polarlys1996737
MS Nordstjernen1956400
MS Finnmarken20021000
MS Midnattsol20031000
MS Trollfjord2002822
MS Vesterålen1983510

Informasjon

Bestillingsskjema skal benyttes for henvendelser til Bergen Byarkiv, der det gjelder:
  • Bestillinger
  • Generelle spørsmål
  • Digitalisering
  • Annet

Tilbakemeldingsskjema skal benyttes hvis du:
  • Har tilbakemeldinger til en artikkel

Bestillinger eller andre henvendelser

For å bestille en tjeneste eller tilgang til arkiver, bruk eksternt skjema:

Bestillingsskjema hos Bergen byarkiv

Tilbakemelding / kommentar til artikkel

NB! Dette skjemaet er laget for tilbakemelding på selve artikkelen, ikke for bestillinger av arkivsaker, digitaliseringer eller innsyn.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.