Kirkelige inndelinger (oversikt)

Prostier, sogn og medlemmer i Den norske kirke i Bergen pr. 1. januar 2009 og 1. januar 1994. Se også egne artikler for de enkelte prostier og kirkesogn, samt artikkelen Bergen kirkelige fellesråd.

Kirkelige inndelinger - medlemmer i Den norske kirke per 1. januar 2009

ProstiSogn/menigheterMedlemmerInnbyggere
Totalt198877251040
Bergen domprostiDomkirken (omfatter også Mariakirken, Johanneskirken og Nykirken)17 75324 752
Landås48786092
Årstad41055732
Fridalen35805051
Løvstakksiden49957469
Sandvikskirken36614762
Korskirkendrives av Kirkens bymisjon i Bergen som «åpen kirke» uten registrerte medlemmer
Fana prostiFana1431316598
Birkeland1542218968
Søreide891010768
Slettebakken74869695
Skjold938011248
Storetveit51217683
Bønes76949438
Laksevåg prostiLaksevåg50597193
Nygård42725408
Fyllingsdalen812710470
Sælen62347624
Loddefjord946012157
Olsvik977312207
Arna og Åsane prostiÅsane1814021395
Arna1080612293
Biskopshavn47496006
Eidsvåg82069501
Salhus67537770
AnnetPersoner uten adresse i bestemte kirkesogn 760

Kirkelige inndelinger - prostier, sogn og innbyggertall per 1. januar 1994

ProstiPrestegjeld/SognInnbyggertall
Bergen domprostiDomkirken4943
Fridalen4796
Johannes4037
St. Jakob1607
Korskirken3018
Landås6030
Mariakirken4014
Nykirken3502
Sandviken4042
Solheim2895
St. Markus4237
Årstad5168
Fana prostiBirkeland14 985
Fana12 911
Skjold7475
Søreide6474
Slettebakken8830
Storetveit15 456
Laksevåg prostiFyllingsdalen11 419
Laksevåg6779
Loddefjord12 240
Nygård4257
Olsvik9686
Sælen7575
Arna og Åsane prostiArna9001
Ytre Arna2852
Biskopshavn5110
Eidsvåg8233
Salhus7195
Åsane20 939

Informasjon

Bestillingsskjema skal benyttes for henvendelser til Bergen Byarkiv, der det gjelder:
  • Bestillinger
  • Generelle spørsmål
  • Digitalisering
  • Annet

Tilbakemeldingsskjema skal benyttes hvis du:
  • Har tilbakemeldinger til en artikkel

Bestillinger eller andre henvendelser

For å bestille en tjeneste eller tilgang til arkiver, bruk eksternt skjema:

Bestillingsskjema hos Bergen byarkiv

Tilbakemelding / kommentar til artikkel

NB! Dette skjemaet er laget for tilbakemelding på selve artikkelen, ikke for bestillinger av arkivsaker, digitaliseringer eller innsyn.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.