Idrettslag (oversikt)

Se også artikkelen Idrett og oversikten over Idrettsanlegg.

Idrettslag i Bergen 2009

Et utvalg lag tilsluttet Hordaland Idrettskrets
IdrettslagGrunnlagtMedlemmer
Alvøen Rideklubb1973340
Alvøen Roklubb1932126
Apeltun Idrettslag200862
Arna-Bjørnar Allianseidrettslag20001 848
Arna Karateklubb1992130
Arna Svømme- og Livredningsklubb1971330
Arna Turn- & Idrettslag1889441
Baune, Sportsklubben1936472
Bergen Aeroklubb1932302
Bergen Amerikansk Fotballklubb199073
Bergen Atletklubb1908161
Bergen Badmingtonklubb193698
Bergen Bandyklubb193655
Bergen Biljardklubb1984264
Bergen Bokseklubb19928
Bergen Bowling Club199214
Bergen Brannkorps IL1923295
Bergen Bueskyttere195883
Bergen Castingklubb200642
Bergen Curling Club200463
Bergen Cykleklubb1929350
Bergen Døves Idrettsklubb1905350
Bergen Fallskjermklubb1970138
Bergen Freestyle Klubb1980161
Bergen Frisbeeklubb - Stormkast199936
Bergen Golfklubb19371014
Bergen Handicapidrettslag1987189
Bergen Hang-Paraglider Klubb1975147
Bergen Helsesportlag1961355
Bergen Håndballklubb1922253
Bergen irske danseklubb200027
Bergen Ishockeyklubb1945141
Bergen Judo Klubb196231
Bergen Karateklubb196975
Bergen Karate & Kampsport Klubb1986125
Bergen Kendoklubb198626
Bergen Kickboxing Klubb1988146
Bergen Kjelkehockey Klubb200017
Bergen Klatreklubb1978523
Bergen Kunstløp Klubb1979327
Bergen Leirdueklubb200248
Bergen Modellflyklubb2001129
Bergen Mountainbike-Klubb199522
Bergen Nordre Skytterlag189119
Bergen Nord Fotballklubb1988670
Bergen Nord Ride- og kjøreklubb200244
Bergen Nord Teakwondo-Klubb199284
Bergen Pistolklubb1928512
Bergen Politi IL1925466
Bergen Rideklubb1883440
Bergen Roklubb1906152
Bergen Rugby Klubb199949
Bergen Skilag1893115
Bergen Skøyteklubb1995117
Bergen Snowboard199852
Bergen Sparta, Sportsklubben1925174
Bergen Sportsdykkere19629
Bergen Sportsfiskere1933359
Bergen Squash Klubb200284
Bergen Stupeklubb1976126
Bergen Styrkeløfterklubb1999424
Bergen Svømme- og Livredningsklubb1910568
Bergen Sør Fotballklubb200419
Bergensvømmerne198737
Bergen Tae Kwon-Do Klubb1981438
Bergen Tempo (basketball)200010
Bergen Trial Team198999
Bergen Vest Idrettslag2005155
Bergen Vest Rideklubb200433
Bergen Vest Teakwondo1994129
Bergen Wakeboardklubb200312
Bergens Fekteklubb1936221
Bergens Seilforening1872897
Bergensstudentenes Allianseidrettslag19462312
Bergens Svømme Club19081040
Bergens Tennisklubb1898418
Bergens Turnforening18821139
BI Bergen studentidrettslag2008178
Biskopshavn Brettseiler Klubb1983102
Bjarg IL19471239
Bjørgvin Atletklubb1911598
Bjørgvin Båtsport Klubb200723
Bjørgvin Dressurklubb199920
Bjørgvin Fotballklubb200624
Bjørgvin Styrkeløft Klubb2001139
Bjørnar, IL19461407
Boblen Undervannsrugby199740
Bowlingklubben Nordnes1991148
Brann, Sportsklubben19081240
Bryggen Ballklubb198728
Bønes Basketklubb1994190
Bønes Idrettslag19951122
Centrum Tae Kwon-Do1980113
Cykleklubben Bjørgvin198925
Dalen Volleyballklubb199430
Delfana,Svømmeklubben1974752
Digg Fotball200218
Djerv, Sportsklubben1913652
Eidsvåg IL1924659
Epona Rideklubb1973401
Fana Fotball19201247
Fana Golfklubb19881402
Fana Handicap Idrettslag198238
Fana Idrettslag19202805
Fana Ishockeyklubb200667
Fana Ju Jitsu Klubb200715
Fana Kajakklubb1977176
Fana Karate Klubb199368
Fana Kickboxing Klubb200287
Fana Roklubb191640
Fana Ryttersportsklubb198043
Fana Sportsskytterlag197081
Fana Tae Kwon-Do-klubb1987121
Fana Tennisklubb1937243
Fjellkameratene, Idrettslaget1919241
Flaktveit Idrettsklubb19941544
Flesland Sportsskytterklubb200334
Fotballklubben 71197117
Fri, Idrettslaget1929346
Frisk, Friidrettslaget198971
Frøya Idrettslag1928711
Fyllingen Basketballklubb198929
Fyllingen Bowling Club1980260
Fyllingen Idrettslag (Allianse)19461182
Fyllingen Kickboxing Klubb200463
Gimle Basketballklubb1972581
Gneist, Idrettslaget19453120
Gullfjell Idrettslag1925137
Gular, Idrottslaget1946251
4H–Volley, Hordaland19911200
Hai Bergen (futsal)200916
Hardy, Sportsklubben191520
Haukeland Innebandyklubb200530
Heros, Sportklubben1946138
Hill Sportsdansere1982192
Hjellestad Jet Ski Klubb1998137
Hjellestad Seilforening1915305
Holmen Roklubb200028
Hop Basketballklubb1979196
Hordvik Ballklubb199135
Hordvik IL1946127
Hordvik Padleklubb200532
Hovding, Turn- og idrettslaget1936649
Høyblokkens Idrettslag1965250
Håstein Idrettslag200022
Inter Bergen IL198260
Kalandseid IL1962675
Kirkevoll Basketballklubb199134
Kjøkkelvik IL1934846
Krabbetor Fotballklubb200723
Kringlebotn Idrettslag1995478
Krohnsminde Futsalklubb200817
Kråkenes Idrettslag1945125
Laksevåg Bordtennisklub1958102
Laksevåg Kajakklubb1975121
Laksevåg Turn- og Idrettslag1900799
Loddefjord Idrettslag1961833
Lyderhorn Ishockeyklubb2003100
Lyderhorn Volleyballklubb199477
Lyngbø, Sportsklubben1932714
Løv-Ham Idrettslag1975655
Mann, Sportsklubben199855
Mascot Bowlingklubb196347
Mathopen IL1965638
Meyermarken Fotballklubb199416
Milde Båtlag1928432
Minde Idrettslag1915524
Morvik IL198136
Møhlenpris Idrettsslag200770
Natland IL196521
Nattland Basketballklubb197644
Nattland Taekwon-Do Klubb200918
Njord ro-og kajakklubb1880142
Nop / Haakonsvern – Skyting1963181
Nordnes IL1945528
Nordnes Karateklubb197867
Nordås Karate Klubb1993140
Nordås Wakeboard Klubb200726
Nordåsgrenda Innebandyklubb200515
Norges Handelshøyskoles Idrettsforening1991440
Norna-Salhus, Idrettslaget1935762
Nornen, Idrettslaget (allianseidrettslag)1893270
Norske Offiserers Pistolklubb1980102
Norsk Motor Klubb Bergen1953539
Norrøna IL1889230
Nygård Bowlingclub198727
Nygårdshøyden, Fotballklubben200020
Ny-Krohnborg IL1925178
Nyborg Volleyballklubb1981150
Nymark IL1921559
Odin Styrkeløftklubb199270
Olsvk Idrettslag2000274
Oktagon Roklubb200815
Orion, Sportsklubben193220
Orkan, Fotballklubben200729
Paradis Tennisklubb1999246
Raballder Bergen, Idrettslaget200718
Ragnarok Fotballklubb200722
Rolland Fotballklubb200266
Rå Volleyballklubb198210
Salhus Turn & Idrettslag1918564
Sandsli Bowling Klubb200815
Sandsli, Sportsklubben199616
Sandviken, Idrettsslaget1945673
Selsvik Rideklubb200721
Sentrum Ju Jitsu Klubb1988147
Sentrum Pensjonst Bowlere1986200
Sjøkrigsskolen Seilforening200231
Skansemyren Ballklubb197875
Skansens Ballklubb200820
Skuteviken Skøite Club1991123
Smørås Idrettslag1973527
Spiro Dykkerklubb199024
St. Olav Volleyballklubb200545
Storetveit Karateklubb200418
Sædalen Idrettslag2006186
Sætregården Hestesportklubb2002110
Søreide Idrettslag200737
Tertnes Idrettslag Allianse19531521
Tornado Fotballklubb200733
Trane, Sportsklubben1918492
Trappen Innebandyklubb20049
Ulriken Eagles200026
Ulriken Basketballklubb1970360
Ulriken Fotballklubb200621
Ulset Basketballklubb199148
Universitetets Karateklubb197849
U. Pihl Basketballklubb195712
Vadmyra IL1972717
Valkyrien Idrettslag1960160
Varegg Allianseidrettslag1947836
Vestkanten Bowlingclub198333
Vestkanten Curlingklubb200620
Vestkantsvømmerne1992840
Vestkant Trial1978111
Viggo, Sportsklubben191530
Viking, Turn- og Idrettsforeningen18922607
Vilje Biljardklubb200613
Vågen Teakwondo Klubb1994108
Ytrebygda Basketballklubb1992180
Øvre Holen Curlingforening200613
Årstad Idrettslag1918471
Årstad Tennisklubb200044
Åsane Allidrett1997138
Åsane Amerikansk Fotball Klubb1998126
Åsane Bowling Klubb200210
Åsane Idrettslag (allianseidrettslag)19711966
Åsane Pistolklubb1996206
Åsane Rideklubb1991138
Åsane Seilforening1980104
Åsane Sportsskytterlag197349
Åsane Squash Klubb198553
Åsane Cykle Klubb200694
Åsane Vektløfterklubb1974186
Åstveit Svømmeklubb1974486

Tilbakemeldinger og innkommende lenker

  1. Tilbaketråkk: Idrettsanlegg (oversikt) | Bergen byleksikon

  2. Tilbaketråkk: Idrett | Bergen byleksikon

Informasjon

Bestillingsskjema skal benyttes for henvendelser til Bergen Byarkiv, der det gjelder:
  • Bestillinger
  • Generelle spørsmål
  • Digitalisering
  • Annet

Tilbakemeldingsskjema skal benyttes hvis du:
  • Har tilbakemeldinger til en artikkel

Bestillinger eller andre henvendelser

For å bestille en tjeneste eller tilgang til arkiver, bruk eksternt skjema:

Bestillingsskjema hos Bergen byarkiv

Tilbakemelding / kommentar til artikkel

NB! Dette skjemaet er laget for tilbakemelding på selve artikkelen, ikke for bestillinger av arkivsaker, digitaliseringer eller innsyn.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.